Axis - Elektris
17145
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-17145,,qode-theme-ver-5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Axis logo

Axis to firma z siedzibą w Szwecji, która działa na całym świecie za pośrednictwem lokalnych biur, przedstawicieli oraz dobrze rozwiniętej sieci partnerów.

Informacje o firmie Axis

Firma Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wideo oraz siłą napędową promującą migrację z analogowych systemów nadzoru wizyjnego na systemy cyfrowe. Toruje drogę do bardziej bezpiecznego i inteligentnego świata. Axis oferuje produkty i rozwiązania z zakresu sieciowych systemów wizyjnych przeznaczone do profesjonalnych instalacji, wykorzystujące innowacyjne i otwarte platformy techniczne.

Axis to pierwsza firma na świecie, która wprowadziła na rynek kamerę sieciową (w 1996 roku) i rozpoczęła migrację z technologii analogowej na cyfrową.

Axis mapa

Kamery cyfrowe firmy Axis

Stalopozycyjne kamery sieciowe firmy Axis

Kamera Axis m1004-w

Stałopozycyjne kopułkowe kamery sieciowe firmy Axis

Kamera Axis M3007-PV

Kamery pokładowe Axis

Kamera Axis p3904-r_0

Kamery PTZ Axis

Kamera Axis p5522

Termowizyjne kamery sieciowe firmy Axis

Panoramic cameras

Kamera Axis m3027-pve

Sieciowe kamery HD i megapikselowe firmy Axis

Kamera Axis P14xx

Rozwiązania Axis do nadzoru na zewnątrz budynków

Kamera Axis p3384-ve

Główne cechy Axis

wyróżniające spośród konkurencji

Axis’ Zipstream technology

Axis zipstream technologyTechnologia Axis’ Zipstream technology jest zdecydowanie bardziej wydajna niż powszechnie wykorzystywana Standard  kodowania H.264, zapewnia mniejszy strumień danych, zwiększają przepustowość sieci i pozwala na oszczędność przestrzeni dyskowych rzędu 50% w przypadku najbardziej popularnych systemów wizyjnych pracujących 24 h, przez 7 dni w tygodniu.

Technologia Lightfinder

ultra_hdKamery wyposażone w technologię Lightfinder firmy Axis charakteryzują się wyjątkowo wysoką światłoczułością. Mogą generować kolorowy obraz przy oświetleniu o natężeniu zaledwie 0,18 luksa lub niższym. W porównaniu z innymi kamerami analogowymi lub sieciowymi, technologia Lightfinder umożliwia uzyskanie bardziej żywych kolorów w warunkach słabego oświetlenia. Redukcja szumów w technologii Lightfinder jest o wiele skuteczniejsza niż w przypadku innych, dostępnych na rynku kamer do nadzoru, co w połączeniu z wysoką światłoczułością przetwornika zapewnia lepszą jakość obrazu.

4K Ultra HD

Technologia 4K Ultra HD oferuje rozdzielczość czterokrotnie większą niż HDTV 1080p. Umożliwia kamerom sieciowym rejestrowanie obrazu wideo o rozdzielczości wyższej niż w przypadku analogowych kamer CCTV,  oferując tym samym wyższy poziom szczegółowości lub pokrycie większego obszaru – atuty o kluczowym znaczeniu w zastosowaniach związanych z nadzorem wizyjnym. Rozdzielczość kamer sieciowych HDTV i megapikselowych jest co najmniej trzy razy wyższa niż rozdzielczość analogowych kamer CCTV.
Sieciowe kamery megapikselowe/HD odgrywają ważną rolę w zastosowaniach nadzoru wizyjnego. Umożliwiają uzyskanie bardziej użytecznego obrazu z wyższym poziomem szczegółowości oraz nadzorowanie większego obszaru niż kamery o standardowej rozdzielczości.

Szeroki zakres tonalny

SkySzeroki zakres tonalny jest funkcją dostępną w niektórych kamerach sieciowych Axis, która umożliwia właściwą identyfikację i interpretację szerokiego zakresu warunków oświetleniowych w obserwowanej scenie. Jeśli scena obejmuje obszary bardzo jasne i bardzo ciemne lub oświetlenie tylne, np. osobę stojącą na tle jasnego okna, typowa kamera generuje obraz, na którym obiekty w ciemnych partiach są prawie niewidoczne. Technologia WDR rozwiązuje ten problem przez zastosowanie różnych technik zapewniających dobrą widoczność obiektów zarówno w jasnych, jak i w ciemnych partiach obrazu.

Rozwiązanie OptimizedIR firmy Axis

Rozwiązanie OptimizedIR firmy Axis opiera się na nowej, inteligentnej, energooszczędnej i opatentowanej technologii LED. Zostało zaprojektowane z myślą o łatwej, oszczędnej i przyjaznej środowisku instalacji. Efektem jest obraz wideo o wysokiej jakości i niskim poziomie zakłóceń, nawet w całkowitej ciemności.

Elektroniczna stabilizacja obrazu w kamerach Axis

Kamera do nadzoru zamontowana w nieosłoniętym miejscu, np. na wysokim maszcie lub na znaku drogowym przy ruchliwej drodze, jest narażona na wstrząsy powodowane przez wiatr lub przejeżdżające pojazdy. Z kolei wstrząsy mogą sprawiać, że rejestrowany obraz wideo będzie niewyraźny. W takich sytuacjach przydaje się elektroniczna stabilizacja obrazu. Ta funkcja dostępna w kamerach sieciowych Axis znacznie poprawia jakość obrazu wideo w sytuacjach, gdy kamera jest narażona na drgania, zapewniając płynny i komfortowy w odbiorze przekaz wizyjny.

Analytics & other applications Axis

ACAP (AXIS Camera Application Platform) to otwarta platforma, dostepna w  większości kamer AXIS, umożliwiająca zainstalowanie dodatkowych aplikacji pozwalających an analizę obrazu, stwarza również nieograniczone możliwości na wykorzystanie kamer AXIS w zastosowaniach biznesowych lub przemysłowych. W Axis Application Gallery, dostępne są programy stworzone zarówno przez firmę AXIS jak i firmy zewnętrzne. Przygotowane do zainstalowania w kamerach, zapewniają analizę obrazu rzeczeczywistego lub nagranego, detekcję przejść, zaliczanie osób, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, współpracę z systemami automatyki budynkowej i wiele innych.

Skontaktuj się z nami

Zakupy w Axis są niezwykle proste. Dzięki współpracy z partnerami w 179 krajach, Axis dostarcza wiodące rozwiązania do klientów na całym świecie.

Skontaktuj się z nami

Oprogramowanie do zarządzania materiałem wizyjnym

Axis Camera Companionaxis-camera-companion-icon

AXIS Camera Companion to podstawowy system nadzoru, który idealnie nadaje się do małych sklepów i biur. Obraz wideo jest nagrywany w kamerach, co oznacza łatwą instalację systemu i zarządzanie nim nawet w przypadku mało doświadczonych użytkowników.

Hosting wideocloud-services-icon

W przypadku rozwiązań hostingowych partnerzy Axis oferują nadzór jako usługę w chmurze, często uzupełnianą przez usługi dodatkowe. Często korzystają z niej przedsiębiorstwa posiadające dużą liczbę niewielkich punktów, np. sklepików z żywnością.

Axis Camera Stationaxis-camera-station-s10-recorders-icon

AXIS Camera Station to w pełni funkcjonalny system zarządzania materiałem wizyjnym, który idealnie nadaje się do szkół, uczelni, obiektów handlowych i zakładów przemysłowych. Umożliwia efektywne zarządzanie materiałem wizyjnym odpowiednio do potrzeb aktywnych użytkowników w średnich przedsiębiorstwach.

Aplikacje partnerów Axispartner-software-icon

Dostosowane i zlokalizowane rozwiązania do nadzoru udostępniające rozszerzone funkcje i możliwość integracji. Rozwiązania partnerów Axis sprawdzają się w systemach o dowolnym stopniu złożoności i rozmiarze — małych, średnich i korporacyjnych.

Pozostałe produkty Axis

Stacja interkomowa AXIS A8004-VE

 • komunikacja 2-kierunkowa
 • stała identyfikacja przestrzeni wejściowych
 • zdalna kontrola drzwi wejściowych
 • obsługa SIP
 • kompatybilny z standardem ONVIF

Kontroler dostępu AXIS A1001

 • Uniwersalny kontroler przygotowany do współpracy z dowolnym oprogramowaniem KD
 • Zasilanie PoE
 • Łatwa instalacja
 • Obsługuje większość dostępnych
  kontrolerów KD
 • Zapewnia bardzo łatwą rozbudowę i skalowalność systemów